علل ناباروری در زنان

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

علل ناباروری در زنان

علل ناباروری می تواند مشکلات متفاوتی داشته باشد . هنگامی می گوییم فردی نابارور است که بعد از یک سال تلاش هنوز هیچگونه نتیجه ای نگرفته است .طبق تحقیقات گرفته شده نشان داده شده است که حدود پانزده در صد از افراد به هنگام بارداری دچار مشکل می شوند  و حدود یک سوم از دلیل ناباروری مشکل از مرد است همان طور که می دانید مشکلات  ناباروری در مردان مرتبط با اسپرم است اما مشکلاتی که در بانوان ایجاد می شود می تواند متفاوت باشد و رژیم غذایی و شیوه زندگی هم می تواند در بارداری  تاثیر گذار باشد  که در این مقاله به صورت مختصر توضیح خواهیم دارد .

وزن در ناباروری

 طبق مطالعات نشان داده شده که وزن بانوان می تواند در قدرت باروری آن ها موثر باشد و دوازده در صد از افراد مشکلات  ناباروریشان به دلیل نا مناسب بودن وزنشان است . و میزان کم یا زیاد بودن چربی می تواند هورمون استروژن را تحت تاثیر قرار دهد و در صورت کم یا زیاد بودن چربی این هورمون ها همانند قرص ضد بارداری عمل کرده و باعث عدم بارداری در فرد می شود .بهتر است بدانید که تنها خانم ها نیستند که به علت چاقی امکان دارند با عدم بارداری مواجه شوند بلکه طبق مطالعات ، نشان داده شده که آقایانی که اضافه وزن دارند باعث تولید اسپرم ناسالم می شوند و همین عامل باعث می شود که قدرت باروری را از دست بدهند و به این دسته از عزیزان توصیه می شود که از غذاهای سالم مانند سبزی ها و میوه استفاده کنند زیرا مصرف غذاهای سالم باعث می شود از آسیب دیدگی اسپرم ها جلوگیری شود .

سندرم پلی کیستیک تخمدان در ناباروری

سندرم پلی کیستیک تخمدان به هنگامی ایجاد می شود که غدد درون ریز در داخل بدن عملکردی غیر طبیعی داشته باشد و همین عامل باعث می شود در تخمک گذاری اختلال ایجاد شود. در بانوان به دلیل این اختلالات باعث می شود در چرخه ی قاعدگی و تولید تخمک مشکل ایجاد شود و در نتیجه فرد به نازایی مبتلا شود این اختلالات علاوه بر نازایی امکان دارد فرد به دیگر بیماری ها مانند قلبی ، دیابت ، سرطان دچار شود .

کم خونی در ناباروری

یکی از مشکلات مهم در ناباروری می تواند شامل کمبود ویتامین ،آهن و … باشد .و بانوان می توانند با رعایت مواد غذایی از بروز مشکلات کم خونی جلوگیری کنند بهتر است برای جلوگیری از این مشکل سبزیجات ، حبوبات و لبنیات  را در برنامه غذایی خود قرار دهید .

رژیم غذایی در ناباروری

مصرف غذایی سالم می تواند در باروری کمک کند زیرا با مصرف درست غذایی سالم می توانید انسولین مورد نیاز را به طور طبیعی به بدن برسانید .

تنباکو در ناباروری

مصرف تنباکو یکی از مواردی است بسیار خطرناک که زندگی زنان و مردان را تحت تاثیر قرار می دهد در مردان باعث ایجاد اسپرم ناسالم و در زنان باعث خطر به وجود آمدن جهش ژنتیکی می شود . به طور کل بهتر است بدانید هر موادی که دارای نیکوتین باشد باعث مشکل در ترشح استروژن می شود .

برخی از خدمات دکتر زارع پور متخصص زنان و زایمان

درمان ناباروری

زایمان سزارین

جراحی زیبایی لابیاپلاستی

تعیین جنسیت

لاپاراسکوپی

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =