ترشحات واژن در دوران بارداری

ترشحات واژن در دوران بارداری

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

ترشحات واژن در دوران بارداری :

برخی از تغییرات واژن در دوران بارداری طبیعی است و لازم نیست به پزشک متخصص مراجعه کنید اما بعضی از نشانه ها نمایانگر خطری جدی برای خانم باردار و جنین او هستند . ترشحات واژن در دوران بارداری و قبل از دوران بارداری طبیعی و معمول است اما اگر رنگ ، بو و حجم این ترشحات از حالت عادی خارج شوند ، مراجعه به پزشک لازم است . در حالت معمول حجم ترشحات واژن در دوران بارداری بیشتر از سایر مواقع می شود ولی بو و رنگ آن تغییری نمی کند . در صورت وجود مشکل یا عفونت ، حجم ترشحات ، بسیار نامتعادل ، بوی نامطبوع و رنگ های غیر از سفید علائمی هشدار دهنده هستند .

ترشحات واژن در دوران بارداری

دلیل افزایش حجم ترشحات واژن در دوران بارداری :

معمولا ترشحات واژن در دوران بارداری بی ضرر بوده و کاملا بی خطرند . ترشحات عادی به رنگ شیری و رقیق است گاه بی بو و گاه بوی بسیار کمی دارد این ترشحات واژن را پاکسازی می کنند و باعث حفظ آن از آلودگی می شوند همانطور که پیشتر گفته شد ، تنها حجم آن افزایش خواهد یافت . به این ترتیب توصیه پزشکان متخصص زنان و زایمان اینست که در صورت مشاهده این علائم نگران نشوید . ترشحات واژن از گردنه رحم به درون واژن ریخته و به دلیل بیشتر شدن گردش خون در این عضو حین بارداری میزان مایعات خروجی زیاد می شود . این امر برای تمامی زنان باردار به وقوع می پیوندد .

اقدامات کمک کننده برای خانم ها :

اگر از ترشحات زیاد دوره بارداری ناراحت می شوید و این مسئله برایتان آزاردهنده است ، برای گذراندن دوره بارداری به راحت ترین نحو می توانید اقدامات ساده ای را انجام دهید . به این ترتیب که فقط کافی است در طول روز لباس زیر خود را به دفعات تعویض کنید با این کار سعی کنید واژن را خشک و تمیز نگاه داشته و هنگام شستشو از صابون های بی بو کمک بگیرید تا حساسیت شیمیایی تهدیدتان نکند توصیه می شود در دوران بارداری از خوشبوکننده های واژینال استفاده نکنید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارع پور جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی .

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =