پلاسماتراپی واژن

پلاسماتراپی واژن چه مزیت هایی دارد؟

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1]

امروزه تیرگی، شل شدگی و افتادگی واژن، در خانم ها به یک معضل تبدیل شده است. پلاسما تراپی واژن یک روش جوانسازی واژن است که این مشکل را برطرف کرده است. در این تکنیک تمام مشکلات ظاهری مانند تیرگی، چین و چروک و سایر مشکلات ظاهری واژن از بین می روند.

گیف تخفیف در جراح های زیبایی واژن

پلاسما تراپی، اغلب برای خانم هایی توصیه می شود که به علت زایمان و یا افزایش سن، پوست واژن آنها دچار شلی و افتادگی شده است و همچنین زیبایی و طراوت خود را از دست داده است. واژن خانم ها یک اندام حساس می باشد که باید سلامت و زیبایی آن حفظ شود. در اثر عوامل مختلفی مانند افزایش سن و زایمان، واژن طراوت و زیبایی اش را از دست می دهد. اما با کمک پلاسما تراپی واژن می توان مشکلات به وجود آمده برای واژن را رفع کرد.

مزایای-پلاسماتراپی-واژن

پلاسماتراپی واژن چیست؟

کلاژن سازی برای واژن، اصلی ترین پدیده ای است که با کمک این روش رخ دهد. پلاسما تراپی سلول های پوستی را تحریک کرده، و در نتیجه کلاژن سازی پوست انجام می شود. کلاژن ماده پروتئینی است که؛ سبب سفید کردن واژن و جوان شدن آن می شود.

پلاسما تراپی با تولید حرارت زیاد، کلاژن سازی زیر پوست را تحریک کرده، و در نتیجه کلاژن سازی انجام می شود.

در ابتدای مقاله توجه شما را به صحبتها و توضیحات دقیق خانم دکتر زارع پور جلب می نمائیم. اگر فرصت کافی برای خواندن کامل مقاله ندارید، دیدن این ویدئو می تواند اطلاعات خوبی به شما بدهد.

نحوه انجام پلاسما تراپی واژن

به طور کلی مدت زمانی که برای پلاسما تراپی در نظر گرفته شده است، حدود 1 ساعت می باشد. برای انجام پلاسما تراپی واژن، در حالت کلی باید 2 مرحله طی شود:

 1. اولین مرحله پلاسما تراپی برای واژن آن است که؛ به کمک دستگاه مخصوصی، مقداری پلاسما از خون فرد گرفته شود؛ این پلاسمایی که از خون فرد گرفته می شود، برای تزریق به واژن مورد استفاده قرار می گیرد. پلاسمایی که در خون وجود دارد؛ دارای مقدار زیادی پلاکت و پروتئین برای تحریک کلاژن سازی می باشد.
 2. پس از اینکه پلاسما خون، از خون جداسازی شد؛ آن را به کمک دستگاه های مخصوصی به واژن تزریق می کنند.
 3. در برخی از موارد قبل از شروع پلاسما تراپی، برای اینکه عفونت دستگاه تناسلی زنان از بین بروند، پزشکان اقدام به وارد کردن گاز کربن دی اکسید به واژن خانم می کنند. در این روش لوله ای شیشه ای درون واژن خانم قرار گرفته، و از طریق این لوله گاز کربن دی اکسید وارد واژن می شود. این گاز با آزاد کردن میکروارگانیزم ها سبب از بین رفتن عفونت های واژن می شود.

برای دستیابی به نتیجه مطلوب بعد از پلاسماتراپی واژن، می توانید به دکتر نسرین زارع پور، بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه نمایید.

پلاسماتراپی واژن

کاربرد پلاسما تراپی واژن

پلاسما تراپی واژن، برای هدف ها و کاربردهای دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک این روش زیبایی-درمانی می توان بسیاری از مشکلات واژن و ناحیه تناسلی خانم ها را درمان کرد. از مهمترین کاربردهای پلاسما تراپی برای واژن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان بی اختیاری ادرار با کمک پلاسما تراپی ناحیه واژن: با افزایش سن، عارضه ای بسیار شایع به نام بی اختیاری ادرار برای خانم ها پیش می آید. کلاژن سازی با کمک پلاسما تراپی باعث می شود تا عضلات واژن شما تقویت شده و مشکل بی اختیاری ادرار را از بین ببرد. در واقع مجرای ادراری ما با کلاژن ضخیم تر شده و در نتیجه خروج ادرار با کنترل بیشتری انجام می شود.
 • درمان آتروفی واژن با کمک پلاسما تراپی در ناحیه واژن: آتروفی واژن، عارضه ای است که در آن واژن و دیواره آن نازک و حساس می شود. آتروفی می تواند عوارضی مانند عفونت های واژن، درد در هنگام رابطه جنسی، سوزش و … را ایجاد کند. با کمک پلاسما تراپی، این عارضه نیز برطرف خواهد شد.
 • درمان زگیل های تناسلی با کمک پلاسما تراپی: ویروس HPV یا همان زگیل تناسلی، ویروسی است که برای خانم ها بسیار دردناک است. پلاسما تراپی در کاهش میزان این ویروس ها تاثیر بسزایی دارد؛ اما برای درمان کامل زگیل های تناسلی باید پلاسما تراپی را به کمک سایر روش ها امتحان کرد.
 • درمان عفونت راجعه تناسلی. در خانم هایی که واژن آنها دارای بوی بد و نامطبوع است گاز اوزون موجود در این روش کمک می کند که ناحیه تناسلی ضدعفونی شده و میکروبهای بیماری زا از بین رفته و باعث سلامت و بهبودی فرد می شود.

مزایا پلاسما تراپی واژن

پلاسما تراپی در ناحیه واژن، یک روش بسیار خوب برای درمان مشکلات واژن می باشد. این روش دارای مزایای بسیار زیادی برای افراد می باشد. در واقع با پلاسما تراپی، همزمان می توانید چندین مشکل از واژن خود را برطرف کنید. برخی از مزایای این روش به شرح زیر می باشد:

 • جوانسازی واژن با پلاسما تراپی امکان پذیر می باشد. با تزریق پلاسما، کلاژن سازی انجام شده و در نتیجه طراوت و شادابی به واژن باز می گردد.
 • پلاسما تراپی به آبرسانی واژن نیز کمک زیادی می کند.
 • این روش علاوه بر زیبایی واژن؛ تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت رابطه جنسی دارد. با پلاسماتراپی میل به رابطه جنسی و ارگاسم افزایش پیدا می کند و همچنین کیفیت رابطه به طور چشمگیری بهبود می یابد.
 • این روش به هیچ برش، زخم، عمل جراحی و … نیاز ندارد.
 • در این روش هیچ مواد شیمیایی استفاده نمی شود که سبب به وجود آمدن عوارض احتمالی برای فرد شود.
 • برای انجام پلاسما تراپی نواحی مختلف واژن؛ هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد.
 • مشکلی که بسیاری از خانم ها با آن دست و پنجه نرم میکنند، تیرگی ناحیه تناسلی است. سفید کردن واژن با کمک پلاسما تراپی امکان پذیر می باشد. و واژن شما به خوبی تغییر رنگ می دهد و شاداب می شود.
 • پس از انجام این روش جوانسازی واژن، به راحتی می توانید به فعالیت های خود ادامه دهید و اختلالی در انجام فعالیت های شما به وجود نخواهد آمد. در واقع پس از پلاسما تراپی، دوران نقاهت بسیار کوتاهی را پشت سر خواهید گذاشت.

عوارض پلاسما تراپی واژن

اگر پلاسما تراپی برای واژن، به کمک یک پزشک و متخصص ماهر انجام شود، بی شک برای شما عوارضی در پی نخواهد داشت. به طور کلی این روش، یک روش کاملا بدون خطر می باشد. اما در برخی از موارد ممکن است که عوارضی برای فرد به وجود آید.

 1. ممکن است برای افرادی که دارای پوست های حساس هستند؛ عوارضی مانند التهاب و قرمزی ایجاد کند.
 2. ممکن است عوارضی مانند خارش و یا درد، پس از پلاسما تراپی برای شما به وجود آید.
 3. امکان آن وجود دارد که؛ پس از پلاسما تراپی در حین رابطه جنسی خود به مشکل بربخورید و اذیت شوید.

هزینه پلاسما تراپی واژن

هزینه پلاسماتراپی واژن
هزینه پلاسماتراپی واژن

هزینه ای که برای پلاسما تراپی ناحیه واژن در نظر گرفته می شود به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برای مثال؛ تعداد جلسات پلاسما تراپی، مرکزی که در آن پلاسما تراپی را انجام می دهید، پزشکی که پلاسما تراپی را انجام می دهد، مدت زمانی که پلاسما تراپی طول می کشد، دستگاهی که با آن پلاسما تراپی انجام می شود و … بر روی مقدار هزینه تاثیر گذار خواهند بود.

برای آگاهی از هزینه پلاسما تراپی واژن خود، می توانید به پزشک خود در مرکز مربوطه مراجعه کنید و از او درباره هزینه پلاسما تراپی ناحیه واژن سوال کنید.

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =