هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی در سال 1403

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

جراحی لابیاپلاستی labiaplasty نوعی جراحی زیبایی واژن است که زنان زیادی مایل به انجام آن هستند. در جراحی لابیاپلاستی اندازه و طول لبه داخلی واژن یا لابیا مینور را کاهش می دهند. بزرگ بودن طول لابیا مینور می تواند منجر به بروز مشکلاتی در کارهای روزمره همچون راه رفتن شود. همچنین ظاهر نامناسب لابیا باعث کاهش زیبایی اندام تناسلی زنان می شود و در نتیجه باعث کاهش اعتماد به نفس زنان در طول رابطه جنسی شود. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا موارد مهمی را درباره لابیاپلاستی با هم بررسی کنیم.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی امروزه در جهت زیبایی و جوانسازی واژن و همچنین رفع مشکلات و ناراحتی هایی که برای فرد به وجود می آورد ، بسیار رایج شده است. در بعضی افراد بزرگ شدن لابیاها می تواند مشکلاتی همچون بوی نامطبوع در این ناحیه به وجود آورد که این جراحی میتواند بسیار کمک کننده باشد.

لابیاها ممکن است در اثر افزایش سن، مسائل ژنتیکی و یا به دلیل تغییرات هورمونی تغییر کرده و بزرگ شود.

فیلم لابیاپلاستی

چه کسانی نیاز به لابیاپلاستی دارند ؟

در حالت طبیعی لبهای داخلی اندام تناسلی زنان که هیچگونه رویش مویی ندارد ، با نام (لابیامینور)، از لبهای خارجی ( لابیاماژور ) بزرگتر است. در مواردی که این بیرون زدگی از حالت طبیعی بیشتر شود، منجر به بروز مشکلاتی برای فرد می شود. ناراحتی و درد هنگام رابطه جنسی ، مشکلاتی هنگام راه رفتن و تیرگی ناحیه تناسلی وغیره .

انجام لابیاپلاستی که به دو روش مختلف صورت میگیرد میتواند این قبیل مشکلات را رفع کند.

لابیاپلاستی به چه روش هایی انجام می شود؟

انجام لابیاپلاستی به دو روش امکان پذیر است :

 • جراحی لابیاپلاستی
 • لابیاپلاستی با لیزر

در لیزر خونریزی و درد کمتر است ، جراحی نیز با بی حسی انجام میگردد. مگراینکه لبیاها خیلی بزرگ باشد. جراحی لابیاپلاستی معمولا عمل سبکی است که در موارد خاصی نیاز به بیهوشی پیدا می کند. در هنگام جراحی پزشک می تواند تغییرات بیشتری را ایجاد کند.

جراحی لابیاپلاستی بهتر است یا لیزر؟

با توجه به اینکه در جراحی می توان مانور بیشتری داد از لحاظ زیبایی نیز نتیجه بهتری میتوان گرفت. تغییراتی که در جراحی حاصل میشود بسیار بهتر و قابل قبول تر است.

دوره نقاهت لابیاپلاستی چقدر است ؟

بعد از جراحی لابیاپلاستی معمولا فرد می تواند با پای خود به منزل برود. وجود درد یا تورم بعد از عمل کاملا طبیعی بوده و با استراحت کردن و گذشت چند روز از عمل رفع خواهد شد. شرایط جسمانی هر فرد منحصر بفرد است و نمی توان آنرا به همه افراد تعمیم داد. اما دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی معمولا بسیار کوتاه است و فرد پس از 5 تا 7 روز می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

آیا لابیاپلاستی عارضه خاصی دارد؟

نامتقارن شدن لابیا ، ماندگاری جای بخیه و وجود تورم میتواند از عوارض جراحی باشد. این مشکلات معمولا خطاهای انسانی هستند که در صورت انتخاب پزشک متبحر این عوارض به صفر میرسد.

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی چیست ؟

فرد پس از جراحی به مراقبت خاص نیاز ندارد . نیاز به مصرف داروی خاصی نیست. از بخیه های جذبی استفاده می شود و اگر بخیه ها برداشته شود جای عمل بسیار کم خواهد بود.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است ؟

یکی از سوالات رایج در جراحی زیبایی زنان پرسش در مورد هزینه های آن است. عمل زیبایی لابیاپلاستی از فردی به فرد دیگر متفاوت است بنابراین هزینه آن نیز متفاوت است. فاکتورهای مهمی که بر میزان هزینه جراحی تاثیرگذار است :

 • شکل و فرم لابیا
 • تکنیک مورد استفاده برای جراحی
 • ابزار جراحی مورد استفاده ( لیزر ، نخ بخیه و …)
 • میزان برش های مورد نیاز لبیاها
 • محل انجام جراحی لابیاپلاستی (مطب ، کلینیک ، بیمارستان)

عمل لابیاپلاستی جزو جراحی های زیبایی زنان حساب می شود بنابراین هزینه آن آزاد بوده و بیمه هیچ هزینه ای را تقبل نمیکند.  بهترین راه اطلاع دقیق از هزینه ها مشاوره و معاینه توسط پزشک است.

جراحی لابیاپلاستی با بیهوشی انجام می شود یا بی حسی موضعی ؟

جراحی لابیاپلاستی عمل سبکی است که با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی قابل انجام است.

آیا همزمان با جراحی زیبایی لابیاپلاستی می توان عمل های زیبایی دیگری نیز انجام داد؟

کسانی که نیاز به جراحی های تکمیلی دارند در کنار جراحی لابیاپلاستی میتوانند عمل های دیگر مثل واژینوپلاستی ، تزریق ژل و … را نیز انجام دهند. در این خصوص از قبل با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین نتیجه را از جراحی بگیرید. بدین ترتیب هزینه جراحی زیبایی شما نیز کاهش پیدا می کند.

 آیا جراحی لابیاپلاستی خطرناک است ؟

با توجه به حساسیت اندام تناسلی زنان برای جراحی باید در انتخاب پزشک بسیار دقت کرد. عوارض احتمالی که ممکن است پس از جراحی لابیاپلاستی رخ دهد مواردی از قبیل عفونت ، تورم کبودی … است. مهارت و تجربه پزشک در بروز هر یک از عوامل گفته شده تاثیر مستقیمی دارد.

لابیاپلاستی میل جنسی را کاهش میدهد؟

سوالی که ذهن افراد زیادی را درگیر کرده ایناست که لابیاپلاستی بر روی میل جنسی افراد تاثیر می گذارد یا خیر؟ میل جنسی در افراد به عوامل زیادی وابسته است. با جراحی لابیاپلاستی چین و چروک های اضافی پوست برداشته می شود و فرد در وهله اول دارای اندام زیباتری میشود. همین امر می تواند تحریک پذیری کولیتوریس را افزایش داده و تاثیر مستقیمی بر روابط زناشویی داشته باشد.

توصیه های مهم در مورد عمل لابیاپلاستی:

 • بهتر است لابیاپلاستی پس از گذشت حداقل 2 ماه از زایمان انجام بگیرد.
 • لابیاپلاستی به کسانیکه در سنین بالای 50 سال هستند توصیه نمی شود.
 • رشد لابیاها در بلوغ جنسی تاثیر مستقیمی دارد بنابراین توصیه نمی شود که افراد زیر 20 سال اقدام به لابیاپلاستی کنند.
 • پس از بهبودی کامل بخیه ها می توانید اقدام به برقراری رابطه جنسی کنید.
 • عفونت کردن از موارد بسیار نادراست . اما اگر دچار عفونت شدید فورا به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

دکتر خوب برای انجام جراحی لابیاپلاستی در تهران

با توجه به مطالب گفته شده نتیجه جراحی تاثیر مستقیمی با انتخاب پزشک دارد. دکتر نسرین زارع پور متخصص جراحی زنان ، زایمان و زیبایی هستند که در خصوص جراحی های زنان تبحر بالایی دارند. کسانی که تمایل دارند به صورت تلفنی مشاوره آنلاین داشته باشند می توانند با ایشان در ارتباط باشند.

 سوالات های رایج که از خانم دکتر زارع پور پرسیده می شود عبارتست از :

سوالات هزینه لابیاپلاستی

آیا جراحی لابیاپلاستی درد دارد ؟

خیر از آن جا که ما جراحی لابیاپلاستی را طی چند مرحله با توجه به نیاز بیمار انجام می دهیم دردی ندارد و استفاده از بی حسی در نداشتن درد بسیار موثر است .

مدت زمان انجام جراحی لابیاپلاستی چقدر است ؟

حدود یک ساعت زمان می برد .

جراحی لابیاپلاستی تا چه سنی انجام می شود ؟

محدودیت سنی ندارد و در هر سنی می توان این جراحی را انجام داد . اما معمولا به افراد زیر 20 سال و افراد بالای 50 سال توصیه نمی شود.

آیا جراحی زیبایی واژن بخیه ها باقی می ماند؟

خیر درصورتی که پزشک به بهترین شکل بخیه ها را بزند هیچگونه جای بخیه بر جای نمی ماند .

آیا لابیاپلاستی روی میل جنسی تاثیر می گذارد ؟

خیر هیچگونه تاثیری بر میل جنسی ندارد نه تنها کاهش پیدا نمی کند بلکه باعث می شود فرد به دلیل زیباتر شدن واژن ، اعتماد به نفسش بالا تر رود و از میل جنسیش بیشتر شود . بدون شک موجب رضایت زوجین خواهد بود .

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =