درد حین زایمان

زایمان چقدر درد دارد؟

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

درد زایمان

درد زایمان چگونه است؟

آیا درد زایمان در انتخاب نحوه ی زایمان تاثیرگذار است؟

مطمئنا ترس از درد زایمان می تواند در تصمیم گیری نهایی مادر برای انتخاب نوع زایمان تاثیرگذار باشد. در این مقاله به بررسی درد زایمان می پردازیم.

انقباضات رحمی سرآغاز شروع درد زایمان می باشند. اما شناخت انقباض های رحمی نکته ی مهمی برای تشخیص انقباض واقعی و وارد شدن مادر به مرحله ی زایمان می باشد.

رحم مادر بطور معمول از ماه چهارم بارداری به بعد دستخوش انقباضات متعددی می شود که پاره ای از این انقباضات بدون درد و برخی دیگر همراه با احساس درد می باشند. هرچقدر مادر به هفته های انتهایی بارداری نزدیک می شود این انقباضات شدت بیشتری پیدا می کنند.

زمان زایمان در هر فرد بستگی به شرایط جسمانی و چگونگی دوران بارداری متفاوت می باشد. بطور مثال: ممکن است دریک فرد درد زایمان در هفته ی 37 ام بارداری و در فرد دیگری این درد در هفته ی 41 ام اتفاق افتد.

درد زایمان طبیعی چقدره؟

برخی از مادران به دلیل ترس از درد زایمان طبیعی این نوع زایمان را برای وضع حمل خود انتخاب نمی کنند. با گسترش فناوری و دانش پزشکی امروزه راهکارهای موثری در کاهش درد زایمان طبیعی ابداع شده اند.

به طور مثال مادرانی که می خواهند فرزند خود را با روش طبیعی به دنیا بیاورند و ترس از درد این زایمان دارند می توانند از روش های مختلفی مانند:

و سایر روش های مطرح شده در انواع زایمان طبیعی استفاده کنند.

درد زایمان
درد زایمان

درد زایمان سزارین

در حالتی که متخصص زنان و زایمان تشخیص دهد که روند بارداری غیرطبیعی بوده است و نیاز به مداخله هایی در حین زایمان به منظور به دنیا آوردن نوزاد می باشد، زایمان سزارین را برای وضع حمل مادر پیشنهاد می دهد.

در این نوع زایمان معمولا با تزریق مواد بی حس کننده به کمر، مادر متوجه روند سزارین نمی شود و دردی در حین زایمان حس نمی کند. معمولا درد زایمان سزارین بعد از به دنیا آمدن فرزند و از بین رفتن تاثیر مواد بی حسی آغاز می شود. در این حالت با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی متخصص زنان، این درد کنترل می شود.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید با انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان تمامی اتفاقات دوران بارداری و سلامت مادر و جنین تحت کنترل گرفته می شود. با زیر نظر داشتن دوران بارداری، پزشک می تواند بهترین نوع زایمان را برای حفظ سلامت بیشتر مادر و جنین انتخاب نماید.

  • روش کار، مهارت و تجربه ی بالای متخصص زنان و زایمان تاثیر بسزایی در کنترل درد زایمان دارد. شاید شما هم شنیده باشید که مادری در حین زایمان جان خود را از دست داده است و یا جنین مرده به دنیا آمده است. بنابراین با انتخاب دقیق و هوشمندانه ی پزشک میتوان از این قبیل اتفاق های ناگوار جلوگیری بعمل آورد.
دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =