هزینه-جراحی-زیبایی-واژن

جراحی های زیبایی واژن چه مزایایی دارند؟

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.3]

 جراحی زیبایی واژن، که یکی از موارد بسیار مهمی است که امروزه در بیشتر بانوان به دلایل مختلف انجام می شود .بانوان زیادی خواهان زیباسازی و رفع عیوب ناحیه تناسلی خود می باشند. هدف از انجام جراحی زیبایی جوانسازی واژن، تنگ کردن واژن، درمان بی اختیاری ادرار، رفع گشادی و برطرف کردن خشکی واژن می باشد. برخلاف تصور ناآگاهانه بعضی از افراد که تصور می کنند جراحی زیبایی زنان باعث کاهش میل جنسی می شود، باید خاطرنشان کرد که نه تنها تاثیر منفی روی میل جنسی افراد نخواهد گذاشت، بلکه موجب افزایش میل جنسی زوجین نیز می گردد. باید توجه داشت که برای انجام جراحی زیبایی زنان باید به بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه کرد تا این عمل جراحی بدون عارضه و بروز هر گونه مشکلی انجام شود.

 

جراحی-های-زیبایی-واژن

 

 جراحی های زیبایی واژن به چه علت انجام می شود؟

بیشتر بانوان از سن 50 سال به بالا، امکان دارد به دلیل تغییرات هورمونی دچار یائسگی شوند که این تغییرات هورمونی می تواند در شل شدن دستگاه تناسلی و یا به کاهش حجم لبه های خارجی دستگاه تناسلی منجر شود. لازم به ذکر است گر چه این مشکلات شاید سطحی به نظر برسد اما می تواند باعث مشکلات بسیار زیادی در زندگی زناشویی شود و یا حتی مشکلات روحی که به افسردگی منجر می شود .همچنین ممکن است در سنین جوانی نیز بانوان به علت مشکلات ژنتیکی یا سایر عوامل از ناحیه تناسلی خود احساس رضایت نداشته باشند یا بزرگی لابیاها، بزرگ بودن کلیتوریس، گشاد بودن واژن و … مشکلات زیادی بخصوص در رابطه جنسی برای آن ها ایجاد نماید و بخواهند که برای رهایی از این مشکلات عمل جراحی زیبایی واژن انجام دهند.

 گشاد شدن واژن

علت گشادی واژن به دلیل تعداد زایمان های زیاد در بانوان می باشد و مشکلات ژنتیکی هم در این ضمینه بی تاثیر نیست. گشاد شدن واژن می تواند دلایل مختلفی چون افزایش سن، مشکلات ژنتیکی و یا بارداری باشد و در صورتی که فرد تحت درمان قرار نگیرد می تواند مشکلاتی چون بی اختیاری مدفوع و ادار، احساس خارش و سوزش و … به وجود آورد .

برای برطرف کردن گشادی واژن شما عزیزان می توانید با انجام جراحی زیبایی واژن علاوه بر درمان مشکلات، از شل شدن واژن هم جلوگیری کنید .

کاندیدای جراحی زیبایی واژن

 • کسانی که زایمان طبیعی انجام داده اند .
 • افرادی که دچار مشکلات ژنتیکی بوده اند .
 • افرادی که از افتادگی دستگاه تناسلی خود راضی نیستند .
 • افرادی که دچار گشادی واژن هستند .
 • افرادی که به علت مشکلات ناحیه تناسلی از رابطه جنسی لذت نمی برد.

جراحی-زیبایی-واژن

جراحی زیبایی واژن برای چه افرادی مناسب نیست ؟

جراحی زیبایی واژن، برای بانوانی که به بیماری های موضعی دچار هستند مناسب نیست، و دیگر بانوان می توانند این جراحی را انجام دهند.

 

هدف از انجام جراحی های زیبایی واژن

 

جراحی های زیبایی واژن هر یک به هدف و منظور خاصی انجام می شود و ویژگی های منحصر بفرد خود را دارد. از اهداف انجام این اعمال جراحی می توان به این اینفوگرافیک اشاره کرد:

 

هدف-از-انجام-جراحی-های-زیبایی-واژن

 

آمادگی قبل از جراحی زیبایی واژن

 • انجام تست عفونت واژن
 • انجام آزمایش سرطان گردن واژن
 • تست پاپ اسمیر
 • دوش گرفتن قبل از جراحی واژن
 • رعایت بهداشت فردی

اقدامات لازم بعد از جراحی زیبایی واژن

 • در صورت ایجاد درد نگران نباشید و یک مسئله کاملاً طبیعی است بعد از گذشت چند روز برطرف می شود .
 • بعد از جراحی زیبایی واژن می توانید بعد از دو یا سه روز به فعالیت روزمره خود ادامه دهید .
 • مقاربت جنسی در افراد متفاوت است در برخی بعد از چند روز از گذشت جراحی زیبایی واژن و در برخی دیگر بعد از 1 یا 2 ماه می توانند داشته باشند .
 • از بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت های سنگین خودداری کنید .
 • دوش آب گرم تا 7 روز بعد از جراحی زیبایی واژن ممنوع می باشد .

توجه داشته باشید یکی از سوال های متداولی که از دکتر زارع پور در جراحی زیبایی واژن پرسیده می شود، در مورد درد جراحی است در پاسخ به این دسته از دوستان باید گفت انجام جراحی زیبایی واژن دردی ندارد. اما بعد از جراحی ایجاد درد جزئی طبیعی است .

 جلسات مورد نیاز در جراحی زیبایی واژن

توجه داشته باشید، در جراحی زیبایی واژن تعداد جلسات در افراد متفاوت است اما به طور کلی فاصله درمانی بین 30 تا 60 روز انجام می شود .شما می توانید با مراجع به پزشک بعد از معاینه به طور دقیق از پزشک خود اطلاعات کسب کنید .

هزینه-جراحی-زیبایی-واژن

ماندگاری جراحی زیبایی واژن

ماندگاری جراحی زیبایی واژن بسیار عالیست و بعد از اولین جلسه می توانید نتایج را به خوبی مشاهده کنید.

 

جراحی زیبایی واژن و مقاربت جنسی

بعد از جراحی واژن نیاز است بانوان به خوبی استراحت کنند و با توجه به بیمار معمولاً 45 روز در نظر گرفته می شود که طی این مدت بهتر است بانوان هیچ گونه تماس جنسی نداشته باشند .

هزینه جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن، به دلیل این که جزء جراحی زیبایی محسوب می شود تحت پوشش بیمه نیست برای هزینه دقیق لازم است شما توسط پزشک معاینه شوید و با توجه به تعداد جلسات و شدت درمان هزینه محاسبه می شود زیرا تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است .

 

 انواع جراحی های زیبایی واژن

 

انواع جراحی هایی که موجب زیبا سازی واژن و ترمیم واژن انجام می شود عبارتند از:

 • واژینوپلاستی
 • لیبیوپلاستی
 • پرینوپلاستی
 • فرونوپلاستی

انواع روش های لابیا پلاستی

لابیا پلاستی به دو روش انجام می شود:

 1. این عمل را می توان به صورت کاملا بیهوش در اتاق عمل انجام داد.
 2. یا این عمل را تحت بی حسی موضعی با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ به صورت سرپایی انجام شود. این عمل طوری انجام می شود که نیازی به بخیه نداشته باشد. این نوع روش برای انجام لابیا پلاستی از بقیه روش های تعریف شده در حال حاضر بهتر است و نتایج مطلوب تری را هم به همراه دارد.

تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی

برای زیبا تر کردن و بهبود بخشیدن به عملکرد قسمت داخلی و خارجی واژن، یک روش جراحی زیبایی واژن به اسم واژینوپلاستی وجود دارد. خانم هایی که بر اثر بالا رفتن سن و طی کردن روند طبیعی پیری و همچنین آسیب هایی که به لابیا ها و بافت های داخلی یا دهانه ی رحم بر اثر زایمان طبیعی به وجود می آید، اغلب خواستار انجام این جراحی زیبایی می باشند. ممکن است با وارد شدن این آسیب ها خانم ها دچار گشاد شدن کانال واژن و کاهش میزان اصطحکاک در رابطه ی جنسی شوند، که با انجام جراحی زیبایی واژینوپلاستی می توانند این آسیب ها را برطرف کنند و باعث احساس رضایت بیشتر در رابطه ی جنسی شوند. این جراحی باید توسط متخصص زنان و جراح زیبایی واژن صورت گیرد و همچنین این جراحی تحت بیهوشی عمومی در بیمارستان انجام می شود.

یک تکنیک استاندارد وجود دارد که طبق آن پزشکان میزان شل شدگی و افتادگی واژن را محاسبه می کنند. این روش پاپکیو نام دارد که میزان شل شدگی واژن را به 5 مرحله (4،3،2،1،0) تقسیم می کند.

مرحله ی اول: پزشک بعد از انجام معاینات تشخیص می دهد که فرد در چه مرحله ایی وجود دارد. پس از تشخیص  اگر فرد در مرحله ی 0 و 1 باشد می توان با استفاده از روش های غیر تهاجمی مانند لیزر به صورت سرپایی برای کلاژن سازی و حل مشکل گشادی واژن بپردازد.

مرحله ی دوم: اگر پس از انجام معاینات پزشک به این نتیجه برسد که فرد در مرحله ی 2 قرار دارد اغلب انجام روش عمل جراحی APR را توصیه می کند. در انجام این جراحی فاشیای جلویی و پشتی( فاشیا یا همان میوفاشیا بافت سفت و محکمی است که عضلات و استخوان های فرد را احاطه می کند. این بافت ها در عین حال که بسیار سفت هستند اما انعظاف پذیر هم هستند.) ترمیم می شود.

مرحله ی سوم: گشادی و شل شدگی واژن در مرحله های 3و4 بیشتر است. با انجام این جراحی زیبایی، علاوه بر ترمیم دیواره های جلویی و پشتی واژن باید برای فیکس کردن واژن به لیگامان های لگنی از ساسپنشن نیز استفاده کرد.

هدف انجام جراحی زیبایی به روش واژینوپلاستی چیست؟

 1. میزان میل جنسی افزایش میابد.
 2. بی اختیاری در ادرار( بی اختیاری ادراری به این معناست که فرد دچار نشت غیر ارادی ادرار می شود به صورتی که فرد ممکن است هنگام سرفه، عطسه، خنده، ورزش یا رابطه ی جنسی نتواند خودش را کنترل کند.) درمان می شود.

واژینوپلاستی

 

پرینورافی

پرینورافی همان از بین برد گشادی واژن می باشد. هنگامی که فردی بر اثر آسیب دیدگی دچار گشادی واژن یا پارگی شده باشد می تواند با انجام عمل پرینه پلاستی این مشکل را حل کند. در این روش بیمار می تواند مقداری چربی یا ژل به لبه های واژن تزریق کند تا آن ها را برجسته کند.

چه عواملی به ناحیه ی پرینه آسیب وارد می کند؟

زایمان طبیعی: زایمان طبیعیریال یکی از مهم ترین عامل هایی است که به واژن و پرینه(perineum: به محدوده ی میان منطقه ی تناسلی و مقعد پرینیوم گفته می شود. این نام هم برای جنس مونث و هم برای جنس مذکر استفاده می شود.) آسیب وارد می کند. در زایمان طبیعی گاهی اوقات پزشک مجبور می شود برای اینکه نوزاد راحت تر به دنیا آید قسمتی از پرینه را برش بزند. به این برش ایجاد شده هنگام زایمان طبیعی اپیزیوتومی گفته می شود. پس از انجام زایمان ناحیه ی پرینه که برش خورده را بخیه می زنند، اما اگر این کار به درستی انجام نشود ممکن است موجب به وجود امدن مشکلاتی از قبیل درد و ناراحتی و حتی به جای ماندن جای زخم شود.

کاهش وزن شدید: هنگامی که فرد دچار کاهش وزن شدید شود ممکن است عضلات ناحیه ی پرینه و بافت های اطرافش دچار افتادگی یا شل شدگی دائمی شود.

افزایش سن: هنگامی که سن بالا می رود بدن انسان دچار تغییر و تحولاتی می شود، همچنین لازم است بدانید که یائسگی همچون بالا رفتن سن موجب ایجاد این تغییرات می شود. یکی از این تغییرات بعد از سن یائسگی شل شدن و اویزان شدن عضلات و بافت های ناحیه ی واژن می باشد که همین امر در روند روابط جنسی تاثیر منفی می گذارد.

چاقی: هنگامی که فرد دچار چاقی بیش از اندازه شود ممکن است به بافت های اطراف واژن و پرینه فشار وارد شود و به خاطر همین فشار ممکن است بافت آن ناحیه قدرت کشسانی خود را از دست بدهد و به مرور زمان باعث شل شدن عضلات ان ناحیه می شود.

عوارض عمل پرینورافی چیست؟

 • خون ریزی
 • درد
 • عفونت
 • تورم
 • لخته شدن خون
 • آسیب به اندام های مجاور مانند راست روده
 • مشکلاتی که بر اثر بیهوشی به وجود می آید
 • بی حسی در نزدیکی محلی که برش انجام شده است.

فرونوپلاستی چیست؟

فرونوپلاستی، یکی از رایج ترین جراحی زیبایی واژن به شمار می آید که در آن کلاهک کلیتوریس( بخشی از اندام جنسی زنانه است که در پستانداران و تعداد محدود دیگری از حیوانات وجود دارد.) برداشته یا کوچک می شود. در تمام طول انجام عمل فرونوپلاستی پزشک متخصص به برداشتن و کوچک کردن پوست اضافه و دارای ضخامت می پردازند.

 

مزایای جراحی فرونوپلاستی چیست؟

این جراحی زیبایی مزایای زیادی را به دنبال دارد، اما از مهم ترین آن ها می توان به امکان دستیابی سریع تر به اوج لذت در رابطه ی جنسی اشاره کرد.

فرونوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

این جراحی، برای افرادی که هنگام رابطه ی جنسی تحریک پذیری سختی دارند و نمی توانند به ارگاسم برسند توصیه می شود.

 

سوالات متداول در جراحی زیبایی واژن

آیا مشکل به ارگاسم نرسیدن با جراحی واژن برطرف می شود ؟

با انجام جراحی پرینورافی، تزریق چربی و یا لابیاپلاستی می توان این مشکل را درمان کرد. در واقع روش های ذکر شده علاوه بر برطرف کردن این مشکل باعث برطرف کردن چین های لابیا و سفید کردن واژن نیز می شود .

منظور از جوانسازی واژن چیست ؟

روش های متفاوتی برای جراحی زیبایی واژن وجود دارد مانند پرینورافی، تزریق چربی و یا … که با توجه به معاینه واژن پزشک بهترین روش را به شما پیشنهاد می کند .

آیا در دوران بارداری می توان تنگی واژن انجام داد ؟

شما عزیزان می توانید بعد از گذشت 6 ماه تنگ کردن واژن را انجام دهید .

درمانی برای درد به هنگام مقاربت جنسی وجود دارد ؟

روش های مختلفی برای این درمان وجود دارد که می توانیم با استفاده از تکنولوژی جدید به درمان آن اقدام کنیم. برای مثال شاید ممکن است به دلیل تنگی بیش از حد واژن باشد که با کمک جراحی زیبایی واژن می توانیم این مشکل را برطرف کرد .

دلایل گشادی واژن چیست ؟

امکان دارد به دلیل ژنتیک فرد و یا زایمان طبیعی واژن گشاد شود، اما عوامل دیگر مانند افزایش سن، افزایش وزن نیز می تواند تاثیر گذار باشد، که با استفاده از روش های مختلف درمانی مانند تنگ کردن واژن با نخ، لیفت و یا لیزر قابل درمان است .

 

 

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =