درباره متورم شدن لابیاها بعد از لابیاپلاستی

تورم بعد از لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
تورم بعد از جراحی لابیاپلاستی

مدت زمان بهبودی تورم پس از لابیاپلاستی به عوامل مختلفی از جمله نوع جراحی، میزان تورم اولیه و تاثیر مراقبت‌های پس از جراحی بستگی دارد. در اغلب موارد، تورم پس از لابیاپلاستی به صورت طبیعی کاهش می‌یابد، اما زمان دقیق بهبودی متفاوت است.

در 48 ساعت اولیه پس از جراحی، تورم به بیشترین حد خود می‌رسد. استفاده از یخ، استراحت، و داروهای تسکین دهنده در این مرحله کمک کننده هستند. در طول اولین هفته، بیشتر تورم کاهش می‌یابد. لباس های فشرده معمولاً توصیه می‌شود تا به کنترل تورم کمک کند. در 2 الی 3 هفته اول، تورم به طور معمول کاهش می‌یابد. بسیاری از بیماران در ماه اول تا حد زیادی بهبود می‌یابند اما هنوز ممکن است تورم کمی وجود داشته باشد.

توجه: قبل از استفاده از هر درمان خانگی، حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که این روش‌ها با وضعیت شما سازگاری دارند و هیچ تداخلی با پروسه بهبودی ندارند.

قرار دادن یخ یا ژل یخ در منطقه تورم می‌تواند به تسکین التهاب و کاهش تورم کمک کند. این کار را می‌توانید به مدت 15-20 دقیقه انجام دهید، اما مطمئن شوید که یخ مستقیماً با پوست تماس پیدا نکند و از یک دستمال یا کیسه یخی برای پوشش آن استفاده کنید.

البسه‌های فشرده (کمپرسیون) به کنترل تورم کمک می‌کنند. از البسه‌های فشرده که پس از جراحی توسط پزشک توصیه شده استفاده کنید.

پاهای خود را بالا بگذارید تا کمک به جلوگیری از تجمع مایعات و تورم شود.

مصرف آب بیشتر به تخلیه مایعات و جلوگیری از تورم کمک می‌کند.

استفاده از داروها برای کاهش تورم بعد از لابیاپلاستی موثر است؟

پزشک متخصص در برخی موارد، داروهای ضد التهاب و ضد درد برای افراد تجویز می کند که9 می تواند تا حد زیادی به کاهش درد و راحتی شما کمک کند.

از کجا بفهمیم که تورم بعد از جراحی لابیاپلاستی غیر عادی نیست؟

در صورتی که تورم بعد از لابیاپلاستی به طور غیر عادی ادامه داشته باشد و علائم دیگری را نیز به همراه داشته باشد، باید هر چه سریع تر به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید.

آیا تورم پس از جراحی لابیاپلاستی طبیعی است؟

داشتن تورم تا مدتی پس از جراحی لابیاپلاستی طبیعی است. اما اگر پس از گذشت چند هفته این تورم کاهش نیابد، طبیعی نیست و باید به پزشک مراجعه شود.

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =