زمان مناسب برای تست حاملگی

بهترین زمان انجام تست حاملگی

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهترین زمان انجام تست حاملگی

بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری چه زمانی است ؟ علائم بارداری کدامند ؟ آیا  شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید ؟ در ادامه این مطلب دکتر زارع پور،  متخصص زنان زایمان در تهران  به بررسی  پاسخ این سوال می پردازند .

در هفته چهارم بارداری ، بدن شما  گنادوتروپین  جفتی انسان(Hcg)  را  که  هورمون  حاملگی می باشد  در سطوحی  که می توان  در ادرار  و خون  کشف  کرد، ترشح می کند و این بدان معنی است که تست ادرار  یا  خون برای  شما مثبت  است .  هورمون  هر فرد متفاوت است، چون  طیف طبیعی  در هفته های  اول  حاملگی،  وسیع است .

بهترین زمان برای تست حاملگی
بهترین زمان برای تست حاملگی

تست های خونی برای  تایید بارداری

تست های خونی،  مقدار hCGخون را اندازه گیری  می کنند .  نتیجه بیشتر  از 5mIU را مثبت  در نظر می گیرند . بعضی مواقع  ممکن است متخصص زنان  در خواست hCGکیفی  می کنند  که وجود hCGرا در خون  بدون اندازه گیری  دقیق،  نشان می دهد .

چنانچه می خواهید  مقدار دقیق hCGرا بدانید ، تست  خونی  انجام دهید . با تکرار  این تست  در 48 ساعت  آینده،  می  توانید  تصویر خوبی  از سلامتی  حاملگی،  حتی قبل از  آنکه سونوگرافی  چیزی را  نشان دهد،  فراهم کرده  و این به خاطر  آن است  که در اوایل  حاملگی،  سطوح hCGباید  هر 48  تا 72 ساعت ، دو برابر شوند .

زمانی  که مشکلات  حاملگی  مثل خونریزی ،  لکه بینی  یا دل پیچه   یا سابقه  حاملگی های نابه جا  دارند،  باید   حتما آزمایش خون دهند  . آزمایش  خون،  شروع حاملگی جهت مطمئن  شدنتان  را تخمین می زند .

آزمایش ادرار برای  تایید حاملگی

آزمایش ادرار  مثل آزمایش  کیفی hCGمی باشد  و فقط  حضور یا عدم حضور hCGرا بسته  به آستانه آزمایش،  نشان می دهند . بعضی  از آزمایش  های حاملگی خانه ای،  مقادیر  خیلی کم hCGرا در حد 10-15mIU اندازه گیری می کنند . سایر  تست های  خانگی  حساس نبوده  و hCGرا در مقادیر  بالاتر مثل  200mIU شناسایی می کنند . جهت فهم  سطح hCGبا یک نوع  خاص،  باید  با سازنده  آن تماس  بگیرید .  چون اطلاعات  ندرتا  روی بسته  حک می شوند .

زمانی که آزمایش ادرار  انجام می دهید ، غلظت hCGدر طول  روز،  بسته به آخرین  باری که ادرار  کرده اید  و اینکه چقدر  مایع مصرف کرده اید، متغیر  است .

انتخاب بهترین متخصص زنان زایمان در طول بارداری

یکی  از مهم ترین  کار هایی که شما در زمان  مثبت شدن  تست حاملگی  انجام می دهید ،  تماس گرفتن و تعیین  وقت ویزیت  می باشد .  انتخاب یک متخصص زنان خوب  بسیار  مهم است  .

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان و زایمان در غرب تهران ، با دانش و مهارت بالای خود آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های ارتباطی با دکتر نسرین زارع پور :

شماره های تماس:

  • 021-44447616
  • 09329137333
  • کانال اینستاگرام

به دنبال علائم  حاملگی خود باشید :

ممکن است نتیجه  تست حاملگی  یا شک قوی  بر اساس علائم  و نشانه های  خود،  بدانید که حامله هستید ، ولی داشتن  لیستی  از علائم  به شما کمک می کند . در   ادامه  برخی از علائم شایع بارداری را بیان می کنیم :

درد پستان

در نتیجه تغییرات  در سطوح  هورمونی رخ می دهد .  چنانچه به صورت طبیعی  قبل از اینکه  سیکل قاعدگی  شروع شود، درد پستانی  دارید ، ممکن است  این مسئله برای  شما قابل  توجه  نباشد  ولی برای  دیگران  قابل توجه است .

تکرر ادرار

بیدار شدن  در شب برای  ادرار علامت  شایع  اوائل حاملگی  است و توسط  تغییرات  هورمونی  در رحم  در این  مرحله می باشد .

تهوع و استفراغ

به  صورت  و درجات مختلفی می باشد .

خستگی

نیاز به خواب  بیشتر با  احساس  خستگی  و خواب آلودگی  علامت شایع  حاملگی است .

سر دردها

می توانند  در نتیجه هورمون  ها، کم  آبی  و حتی محرومیت  از کافئین  ایجاد شوند .

رفتار عجیب و غریب

بسیاری از زنان  از یک سری  نشانه ها  که  از انداختن  اشیا  تا  فوق العاده  حساس بودن  که نمی توانند  توضیح دهند، شکایت می کنند .

تمام این موارد می تواند از علائم حاملگی  باشد، بهتر است بعد از تایید  بارداری خود حتما   زیر نظر یک متخصص زنان  حرفه ای باشید  تا تمام  آزمایش های ضروری برای تایید سلامت جنین را در این دوران انجام دهید .

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =