رابطه جنسی در دوران بارداری2

باورهای غلط رابطه زناشویی در بارداری

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 1.4]

باورهای غلط رابطه زناشویی در بارداری

یکی از دغدغه ها و نگرانی های زوجین در بارداری پایان روابط جنسی و امکان سردی در رابطه زناشویی است. مدت زمان طولانی بارداری موجب شده بسیاری از زوجین در پی راه حلی برای داشتن آمیزش و در عین حال حفظ سلامت جنین باشند و این دغدغه به خصوص در ماه های پایانی اوج گرفته و زوجین برای داشتتن رابطه جنسی دچار ترید خواهند شد. در طول زمان بارداری ممکن است بانوان بخاطر این مشکل نگرانی های روانی دیگری را نیز تجربه کنند، که خود می تواند اثرات نامطلوبی روی سلامت جنین داشته باشد. اضطراب و استرس درباره نامنظم شدن آمیزش موجب شده بانوان با نگرانی های فراوانی این دوران را سپری کنند. همچنین احتمال بیماری های آمیزشی در این دوران می تواند زوجین را از داشتن رابطه زناشویی منصرف کند. مضاف بر این نگرانی ها، باورهای غلط درباره داستن رابطه جنسی در این دوران باعث شده برخی بانوان به طور کل از آن چشم پوشی کنند، که این نیز اثرات مخربی را درپی خواهد داشت. اما آیا در این دوران باید رابطه جنسی را قطع کرد؟ اگر باور شما از رابطه جنسی در دوران بارداری باعث شده که شما به کل بی خیال آن شوید باید بگوییم که شما کاملا بیولوژی انسان را فراموش کرده اید.

اگر شما خواننده عزیر در طول بارداری با این مشگل مواجه هستید پیشنهاد می کنیم مقاله پیش رو، که  با بهرمندی از دانش و تجربه نسرین زارع پور متخصص زنان و زایمان تهیه شده است را بخوانید:

رابطه جنسی در دوران بارداری2

از جمله باورهای اشتباه در ارتباط با رابطه جنسی در دوران بارداری را می خوانید:

رابطه جنسی ممکن است به نوزاد آسیب برساند:

لذت رابطه جنسی را بخاطر این باور غلط از خود نگیرید، شما چه در هفته 4 بارداری قرار داشته باشید و چه در هفته 40 می توانید رابطه جنسی را تجربه کنید، مگر در مواقعی که پزشک، شما را منع کرده باشد، چرا که اگر بارداری سالمی را داشته باشید سرویکس شما بسته خواهد بود و هیچگونه آسیبی به نورزاد نخواهد رسید.

آیا رابطه جنسی باعث سقط جنین می شود؟

پاسخ این سوال منفی است. گرچه ممکن است پس از داشتن ارگاسم کمی اححساس گرفتگی در ناحیه شکم داشته باشید، اما این نشانه سقط جنین نخواهد بود.

آیا بارداری موجب کاهش میل جنسی می شود؟

در بسیاری از بانوان بارداری همراه با افزایش میل جنسی خواهد بود و در برخی عکس این اتفاق رخ خواهد داد. اما اگر شما شانس مورد اول را داشته باشید باید بدانید که دلیل افزایش میل جنسی در شما به دلیل افزایش جریان خون در لگن، تورم واژن و همچنین افزایش ترشحات واژن است که لذت جنسی را چندیدن برابر می کند.

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان و زایمان در غرب تهران ، با دانش و مهارت بالای خود آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های ارتباطی با دکتر نسرین زارع پور :

شماره های تماس:

  • 021-44447616
  • 09329137333
  • کانال اینستاگرام

علائم هشدار دهنده

با این وجود ممکن است داشتن رابطه جنسی مشکلاتی را نیز به همرا داشته باشد که مراجعه به پزشک را الزامی کند.

اگر بعد از ارگاسم گرفتگی عضلات، زمان زیادی ادامه داشت و یا با درد و خونریزی همراه بود می بایست به پزشک مراجعه کنید.

برای مشاوره در این مورد مهم می توانید با بهترین متخصص زنان و زایمان مشورت داشته و بارداری راحت و امنی را تجربه کنید.

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =