اهمیت مامو گرافی

اهمیت مامو گرافی

آنچه می خوانید...
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اهمیت مامو گرافی

بسیاری از مشکلات زنان در سینه ها قرار دارند، احساس درد و تورم در سینه ها و نا توانی در انجام کارهای روزانه می تواند علل و علائمی برای سرطان سینه باشند، سرطان سینه که امروزه بسیار شایع است با پیگیری و جلوگیری از رشد توده های درون بافتی سینه قابل درمان است .

توجه داشته باشید که با تشخیص به هنگام سرطان در سینه می توانید بسیاری از مراحل درمان را با موفقیت پیش ببرید و حتی درمان را به صورت قطعی انجام دهید . توصیه ی پزشکان زنان و زایمان در رابطه با غربالگری های سرطان سینه این است که به صورت دوره ای آزمایشات لازم در جهت تشخیص وجود سرطان در سینه را انجام دهید .

ماموگرافی

ماموگرافی کمک می کند تا توده های سرطانی در سینه به زودی مشخص و درمان ان صورت بپذیرد.

البته درمان سرطان سینه نیاز به دوره های درمانی متفاوتی دارد که توسط پزشک مورد بررسی و اجرا قرار خواهد گرفت .

توجه به اهمیت داشتن یک بدن سالم و نیز جلوگیری از ابتلا به بیماری های سرطانی اهمیت ماموگرافی را برای زنان جوان و زنان بالای 40 سال بیشتر می کند .

البته با سونوگرافی نیز می توان این بیماری را تشخیص داد ، سونوگرافی زودتر از معاینه بالینی می‌تواند توده را پیدا کند، ولی این تشخیص دیرتر از ماموگرافی خواهد بود.

بنابراین توصیه می شود که خانم‌ها به جای سونوگرافی ، با انجام ماموگرافی این سرطان را تشخیص دهند و یا از بروز آن جلوگیری نمایند.

مناسبترین زمان برای ماموگرافی بعد از پایان عادت ماهانه یا یک هفته پس از شروع آن خواهد بود که اثر هورمون پروژسترون به حداقل رسیده باشد.

اهمیت مامو گرافی

به توصیه دکتر نسرین زارع پور لازم است تا ماموگرافی غربالگری برای گروه‌های پرخطر در سنین کمتر از 40 سال و بالای 40 سال انجام شود . همچنین توجه داشته باشید که قبل از انجام ماموگرافی از دئودرانت‌هاو ضدعرق‌ها استفاده نکنید.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره های لازم با دکتر زارع پور در ارتباط باشید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارع پور

 

دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =