سوالات رایج زنان

بهتر است تا ۳ماه بعداز لابیاپلاستی از زایمان طبیعی اجتناب کنید زیرا در این مدت، بافت واژن شروع به ترمیم می کند و بخیه های لابیاپلاستی بهبود می یابند. به همین منظور تا بهبودی علائم بعد از جراحی لابیاپلاستی بهتراست زایمان طبیعی صورت نگیرد.
بهتر است سونوگرافی برای کنترل وضعیت جنین انجام شود.
در مواقعی که نیاز باشد، ممکن است با کمک قیچی و یا تیغ جراحی، پرینه بریده شود تا جنین راحت تر خارج شود. بعداز انجام زایمان پرینه ترمیم می گردد.
توصیه می شود هرروز فشار خونتان را کنترل کنید ویا به جهت معاینات لازم به پزشک خود مراجعه نمایید. در صورت تجویز و تشخیص پزشک می توانید از دارو استفاده کنید. معمولا حد متعادل فشار خون در دوران بارداری ۹ تا ۱۴ درجه می باشد و بالاتر از این حد طبیعی نمی باشد و نیاز است سریعا به پزشک خود و مراکز درمانی مراجعه کنید.

بله در مواقعی برای تعیین جنسیت و یا چندقلویی مقدار زیادی آمپول تزریق شود ، خطر ابتلا به انواع سرطان ها مخصوصا سرطان پستان و یا تخمدان تشدید می شود.

بهتر است در دوران درمان با IUI از انجام فعالیت های ورزشی دوری کنید.

خیر، کیست های تخمدانی ساکن می باشند.

در زمانی که تخمدان ،پلی کیستیک باشد امکان عدم بارداری وجود دارد.

باانجام عکس برداری هیستروسالپنگوگرافی یا سونوگرافی هیستروگرافی تشخیص چسبندگی رحم میسر است. به منظور درمان چسبندگی نیز از هیستروسکوپی رحم استفاده می شود.

بهتراست تحت نظر متخصص زنان و زایمان قرار گیرید و وضعیت تخمدانی خود را بررسی کنید.

بهداشت فردی را رعایت کنید و نکات مهم مراقبتی را مد نظر قرار دهید و در زمان های مناسب به پزشک متخصص برای انجام معاینات لازم مراجعه کنید.
بهداشت فردی را رعایت کنید و نکات مهم مراقبتی را مد نظر قرار دهید و در زمان های مناسب به پزشک متخصص برای انجام معاینات لازم مراجعه کنید.