مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

متخصص زنان خوب

یک متخصص زنان خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ چگونه می توان  یک متخصص زنان خوب را انتخاب کرد ؟ در حقیقت متخصص زنان باید بتواند  خدمات مربوط به رشته پزشکی خود  را به بهترین نحوه ارائه دهد .  از آنجا که کنترل های دوران بارداری بسیار پر اهمیت است  لازم است تا زیر  نظر یک متخصص زنان خوب و  حرفه ای تمام آزمایشات لازم در این دوره برای  مادر و جنین انجام  شود .  یکی  از این  کنترل ها  تست  غربالگری است  که باید در  بازه زمانی مشخصی انجام شود .

تست غربالگری سندرم داون

غربالگری سندرم داون در ابتدای ۱۲ هفته بارداری انجام می شود و انجام سونوگرافی لازمه آن می باشد . در طی این سونوگرافی می توان ضخامت چین پشت گردن جنین را اندازه گیری کرد ، همچنین  یک آزمایش خون نیز همراه  با آن انجام می شود.

بر اساس  سن مادر و میزان NT یا ضخامت چین پشت گردن و البته  نتیجه  آزمایش خون یک سری نمودار ها را رسم می کنند تا بتوانند  اعداد  آماری را به دست بیاورند . تا بر اساس آن ها احتمال ابتلا به سندرم داون را مشخص کنند، این غربالگری مرحله اول نیاز به ناشتایی ندارد و در ۱۲ هفته انجام می شود  که حدودا ۸۰ درصد احتمال ابتلا به سندرم داون را نشان می دهد ولی ممکن است ۲۰ درصد خطا وجود داشته باشد .

بیشتر بخوانید
لاپاراسکوپی

غربالگری مرحله دوم

بعد از غربالگری مرحله اول لازم است تا غربالگری مرحله دوم در ۱۵ هفته بارداری انجام شود، این غربالگری برای همه افراد درخواست نمی شود، مگر افرادی که ریسک غربالگری سندرم داون آن ها در حد متوسط باشد و به میزانی پرخطر محسوب شود، و یا مادر سن بالای ۳۵ سال داشته باشد که  لزوم این غربالگری را بیشتر کند و یا خود مادر درخواست کند ،  که این  غربالگری را برای  اطمینان بیشتر انجام دهد.

غربالگری سندرم داون

غربالگری سندرم داون

در طی غربالگری مرحله دوم تنها یک آزمایش خون انجام می دهند و متخصصین، آزمایش غربالگری اول و دوم را با هم ترکیب می کنند و یکسری اعداد نموداری را به عنوان خروجی  به دست می آوردند . اگر این غربالگری دوم را انجام دهیم ۹۰ تا ۹۵ درصد احتمال سندرم داون را نشان می دهد ولی بازهم ۵ تا ۱۰ درصد احتمال خطا وجود دارد .

ولی به دلیل آنکه درصد مثبت کاذب آن بالا است، معمولا غربالگری دوم، به تشخیص پزشک و در شرایط خاصی توصیه می شود .

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان و زایمان در غرب تهران ، با دانش و مهارت بالای خود آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های ارتباطی با دکتر نسرین زارع پور :

شماره های تماس:

  • ۰۲۱-۴۴۴۴۷۶۱۶
  • ۰۹۳۲۹۱۳۷۳۳۳
  • کانال اینستاگرام

بهترین روش غربالگری

این روش که معرفی  می شود در حال حاضر بهترین روش غربالگری در کل دنیا می باشد که نام او  سل فری یا آزمایش  نیفتی است که در حقیقت بهترین روش و کم خطا ترین روش برای تشخیص سندرم داون می باشد .

بیشتر بخوانید
ترشحات سینه

این آزمایش را از ۱۲ هفتگی تا آخر بارداری انجام می دهند  ولی از آنجایی که اجازه سقط برای سندرم داون در زیر ۱۸ هفته انجام می شود بهتر است که قبل از ۱۸ هفته این تست انجام شود .

این تست بالای ۹۹ درصد ، تشخیص سندرم داون را نشان می دهد و کمتر از ۰/۳ درصد خطا دارد ولی به دلیل آنکه هزینه آن به نسبت بالا است، برای همه بیماران توصیه نمی شود، مگر افرادی که سن بالای ۳۵ سال را دارند، نتایج مشکوک در تست ان ها وجود دارد و یا اینکه خود  مادر درخواست این تست  را داشته باشد .

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران
خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری – بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری – انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان – پاپ اسمیر – پیشگیری از انواع سرطان های زنان – زایمان طبیعی و زایمان سزارین – درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم – مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و …
جهت تماس: 02144447616 – 09329137333

درباره دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری - بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری - انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان - پاپ اسمیر - پیشگیری از انواع سرطان های زنان - زایمان طبیعی و زایمان سزارین - درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم - مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و ... جهت تماس: 02144447616 - 09329137333

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو + پنج =

Call Now Buttonتماس با پزشک