مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

غربالگری سلامت جنین

بسیاری از مادران  در اواسط حاملگی، غربالگری  سونوگرافی انجام می دهند  . این غربالگری را غربالگری  آنومالی  جنینی  می نامند  که به معنی  جستجو درباره  مشکلات عمده  در آناتومی  کودک  می باشد .  این سونوگرافی شکمی  زمانی انجام می شود  که حداقل  مثانتان پر باشد  . بعضی از پرسنل  از شما می خواهد  که ۳۶ اونس  مایع را قبل  از آن بنوشید  . برای اکثر زنان باردار، این مسئله دردناک  است و سایرین  دردی  را از مثانه  پر تجربه نمی کنند .

اگر جز  افرادی هستید  که از پر بودن  مثانه ناراحت  می شوید،  تحمل کنید  چون معاینه  سریعی است و زمانی  طولانی لازم ندارد .

مایع موجود  در مثانه،  به تکنسین  کمک می کند  که بهتر  فرزندتان  را ببینید . زمانی  که مایع  نیست،  به شما اجازه  می دهند  که مثانه  را خالی  کنید .

غربالگری سلامت جنین

غربالگری سلامت جنین

روش کار در غربالگری سونوگرافی

در زمان  سونوگرافی ،  روی یک  میز دراز  می کشید  و سونوگرافی کننده ، مبدل  را روی  شکمتان  به حرکت در می آورد . تصاویر  فرزندتان  روی صفحه،  نمایش داده می شود .

سونوگرافی کننده  موارد زیر را بررسی می کند و لازم است تا نتیجه را برای متخصص زنان ارسال کند:

 • دور سر
 • ضربان قلب
 • طول ران
 • سیستم های عضوی مهم
 • اطلاعات جفت
 • ناهنجاری های عمده
 • جایگاه جنین
 • جنسیت فرزند

اواسط  حاملگی برای  سونوگرافی  انتخاب می شود  چون در این مرحله  می توان بسیاری از  اندام ها  را در معاینه  سونوگرافی دید .

بیشتر بخوانید
پارگی زودرس کیسه آب

رحم هنوز  شلوغ نشده  و می توان  راحت تر  مشکلات را بررسی  نمود .  متخصص زنان معمولا برای غربالگری جنین ، یک مرکز را به مادر پیشنهاد می دهد .

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان و زایمان در غرب تهران ، با دانش و مهارت بالای خود آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های ارتباطی با دکتر نسرین زارع پور :

شماره های تماس:

 • ۰۲۱-۴۴۴۴۷۶۱۶
 • ۰۹۳۲۹۱۳۷۳۳۳
 • کانال اینستاگرام

هزینه غربالگری جنین

اگر بیمه هزینه سونوگرافی را پرداخت نکند،  بدیهی است  که خودتان  باید پرداخت کنید .  اگر قصد دارید  که  هزینه سونوگرافی غربالگری سه ماه سوم جنین را خودتان پرداخت کنید،  مطمئن شوید  که مرکزی که سونوگرافی  را انجام می دهید ، برای  این کار احداث شده است  . بعضی از زوج ها  وسوسه  می شوند که  سونوگرافی ارزان  تر  و با کیفیتی کمتر  را توسط تکنسین  هایی که آموزش  دیده  نیستند،  انجام دهند .  به زوج ها توصیه می شود که  ممکن است سونوگرافی  مسئله غیر طبیعی  را نشان  دهد .  مواردی وجود داشته  که در سونوگرافی اول،  مشکل وجود داشته  ولی در سونوگرافی  بعدی،  مشکلی مشاهده نشده است .

حتی در صورتی که  قبل از این  سونوگرافی غربالگری انجام داده اید،  انجام  آن برای  دیدن فرزندتان  لذت بخش خواهد  بود .  اگر سونوگرافی  کننده  هر چه را  که می بینید ، توضیح  می دهد،  متعجب نشوید . این کاری است  که آن ها انجام می دهد  و خوشحال می شوند  که به شما نشان دهند  که دنبال چه چیزی هستند  و چه چیزی  در صفحه نمایش  داده می شود .

بیشتر بخوانید
تاثیر آلودگی هوا در سلامت مادر و جنین

دیدن بچه  جالب است  حتی اگر شبیه  آن چیزی  که تصور  می کردید نباشد.  تصاویر  قدیمی تر، سیاه و سفید  و سونوگرافی های  دو بعدی ، آشناتر هستند.  اما انواع  سه بعدی جدید تر جالب نیستند . تمام این   موارد می تواند  به تایید سلامت جنین  شما کمک کند ، پس برای داشتن  یک فرزند سالم  بهتر است به تمام توصیه های متخصص زنان خود توجه داشته باشید .

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران
خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری – بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری – انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان – پاپ اسمیر – پیشگیری از انواع سرطان های زنان – زایمان طبیعی و زایمان سزارین – درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم – مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و …
جهت تماس: 02144447616 – 09329137333

درباره دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری - بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری - انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان - پاپ اسمیر - پیشگیری از انواع سرطان های زنان - زایمان طبیعی و زایمان سزارین - درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم - مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و ... جهت تماس: 02144447616 - 09329137333

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1 × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک