زایمان طبیعی و سزارین

 

زایمان طبیعی و سزارین دغدغه ی بسیاری از زنان باردار می باشد؟ مطمئنا زنان در ماه های انتهایی بارداری به دنبال انتخاب بهترین نوع زایمان برای به دنیا آوردن دلبند خود می باشند.

حال به نظر شما فواید و مزایای کدام نوع زایمان بیشتر می باشد؟ اگر خود شما یا عزیزانتان قصد زایمان داشته باشید زایمان سزارین یا طبیعی را انتخاب می کنید؟

در این مقاله مطالبی در باب مزایا و معایب زایمان طبیعی و سزارین را در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

 

زایمان طبیعی

 

وضع حمل از طریق زایمان طبیعی فواید بسیار زیادی برای سلامت مادر و همچنین جنین دربر دارد. بطور مثال:

  • خونریزی مادر در حین زایمان طبیعی کم می باشد.
  • مادر بلافاصله بعد از انجام زایمان می تواند به زندگی طبیعی خود بازگردد و امور روزمره ی خود را انجام دهد. (فست ریکاوری)
  • رحم مادر بعد از انجام زایمان طبیعی سریعتر جمع و به حالت قبل خود برمی گردد. (این عامل بسیار مهمی در کاهش خونریزی مادر می باشد.)
  • در زایمان طبیعی مادر شاهد مراحل زایمان می باشد و خیلی سریع می تواند فرزند خود را بعد از خارج شدن از رحم در آغوش بگیرد.(این عامل در ایجاد ارتباط روحی و روانی میان مادر و جنین بسیار حائز اهمیت می باشد.)

کلیپ زایمان طبیعی انسان

زایمان فیزیولوژیک

 

به زایمان طبیعی بدون مداخله، زایمان فیزیولوژیک اطلاق می شود. در این نوع زایمان معمولا متخصص زنان و زایمان یا ماما نقش حمایتی از مادر را برعهده دارند و با ایجاد آرامش روحی و روانی مادر، ایشان را آماده ی زایمان طبیعی می کنند.

همچنین در این نوع زایمان، از تکنیک های غیردارویی مانند ماساژ درمانی و … برای تسکین درد زایمان استفاده می شود.

 

زایمان سزارین

 

در واقع سزارین نوعی عمل جراحی می باشد که معمولا هنگامی که عاملی سلامت مادر و یا جنین را تهدید می کند، از آن استفاده می شود.

  • حجم خونی که مادر در حین سزارین از دست می دهد مقدار بیشتری می باشد.
  • معمولا درد زایمان بعد از وضع حمل و از بین رفتن اثر مواد بی حسی شروع می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ی زایمان سزارین مراجعه نمایید.

فیلم زایمان سزارین

مزایا و معایب زایمان طبیعی و سزارین

انجام زایمان طبیعی تحت نظر بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران می تواند فواید بسیار زیادی را شامل حال مادر و جنین کند. با این حال اگر مادر دوران بارداری پرخطری را سپری کرده باشد ممکن است برای حفظ سلامت مادر و جنین از سزارین برای وضع حمل استفاده کرد.

در مطالب فوق به پاره ای از مزایا و معایب انواع زایمان (طبیعی و سزارین) اشاره کردیم. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی مزایای زایمان طبیعی مراجعه نمایید.

معایب و مزایای زایمان طبیعی و سزارین

معایب و مزایای زایمان طبیعی و سزارین

نتیجه گیری

متاسفانه در دنیای امروزی به دلیل ترس از زایمان طبیعی اکثر مادران باردار زایمان سزارین را برای به دنیا آوردن دلبند خود انتخاب می کنند. اما با کسب اطلاعات مفید در این زمینه می توان باور نادرست مردم که از درد زایمان طبیعی می هراسند را اصلاح کرد.

بنابراین توصیه می شود اگر قصد باردار شدن دارید، به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید تا دوران حاملگی موفقیت آمیز و رضایت بخشی را پشت سر بگذارید و بتوانید زایمان طبیعی و بدون عارضه ای برای بدنیا آوردن فرزندتان داشته باشید.

توجه داشته باشید انتخاب زایمان طبیعی و سزارین، برعهده ی متخصص زنان می باشد و ایشان بعد از انجام بررسی های لازم و زیر نظر گرفتن دوران بارداری بهترین نوع زایمان را برای مادر انتخاب می کند.

د

راه های ارتباطی با  متخصص زنان و زایمان در غرب تهران :

  • صفحه اینستاگرام
  • شماره های تماس: ۰۲۱۴۴۴۴۷۶۱۶  –  ۰۹۳۲۹۱۳۷۳۳۳

 

 

درباره drzarepour

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری - بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری - انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان - پاپ اسمیر - پیشگیری از انواع سرطان های زنان - زایمان طبیعی و زایمان سزارین - درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم - مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و ... جهت تماس: 02144447616 - 09329137333

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × یک =