مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

درد زایمان زودرس :

عموما طول مدت دوران بارداری ۳۷ الی ۴۲ هفته می باشد . مدت زمان این دوره از روز ابتدایی پس از آخرین قاعدگی شروع شده و تا تولد جنین ادامه می یابد . گاه در مواردی مادر باردار با درد زایمان زودرس مواجه شده و فرزند خود را به دنیا می آورد به این ترتیب که درد زایمان پیش از هفته ۳۷ بارداری احساس می شود که به این ترتیب تولد زودهنگام جنین را هشدار می دهد . در این میان باید گفت که از بین همه بارداری ها ، ۱۲درصد آنها به زایمان زودرس ختم می شود . که از این آمار ، ۸۰ درصد خود به خود و طبیعی به وقوع می پیوندد و ۲۰ درصد دیگر به علت مسائل و مشکلات فیزیکی مادر و جنین است که پزشک دستور تولد و زایمان سریع را صادر می کند این امر از دیدگاه علم پزشکی به علت حفظ سلامت مادر و جنین اتفاق می افتد . در این خصوص باید خاطرنشان کرد که تمامی درد های زایمان زودرس به معنی نارس به دنیا آمدن جنین نبوده و طی بررسی ها و مطالعات تجربی می توان گفت که ۳۵ الی ۵۰ درصد مادرانی که درگیر درد  زایمان پیش از موعد مناسب می شود ، فرزند خود را در تاریخ طبیعی به دنیا می آورند . این امر می تواند به طریق زایمان طبیعی یا زایمان سزارین باشد .

بیشتر بخوانید
یبوست در بارداری و درمان آن

درد زایمان زودرس

عوارض زایمان زودرس برای جنین :

چنانچه زایمان زودتر از تاریخ معمول خود به وقوع بپیوندد ، احتمال درگیری جنین به خطرات زیر زیاد است :

– تنفس ناقص

– بروز مشکلات و عوارض تغذیه ای

– آسیب رسیدن به چشم ، دستگاه عصبی و روده

– احتمال مرگ نوزاد

پیشگیری :

برای پیشگیری از این خطر اولین راه حل رعایت مراقبت های دوره بارداری است در این راهکارها ، پزشک متخصص زنان و زایمان گاه می تواند احتمال زایمان زودرس تولد زودرس جنین را پیش بینی کند و مادران در معرض خطر زایمان زودرس را شناسایی کند .

همچنین اگر در ماه های ابتدایی بارداری این ویژگی شناسایی نشد ، اگر درد زایمان زودرس آغاز شود می توان با تکنیک هایی ، زایمان را به تعویق انداخت و از خطر تولد نوزاد نارس جلوگیری کرد . باید به این نکته اشاره کرد که پیش بینی زایمان زودرس در مادران بسیار دشوار و پیچیده است اما شرایط به خصوصی در بعضی از مادران باردار وجود دارد که امکان این حدس را در اختیار پزشک قرار می دهد . اما هستند مادرانی که هیچ نشانه و علامتی در ماه های ابتدایی بارداری ندارند و به ناگهان درگیر درد زایمان زودرس می شوند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارع پور متخصص زنان و زایمان و نازایی .

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران
خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری – بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری – انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان – پاپ اسمیر – پیشگیری از انواع سرطان های زنان – زایمان طبیعی و زایمان سزارین – درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم – مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و …
جهت تماس: 02144447616 – 09329137333

بیشتر بخوانید
فواید ورزش در دوران بارداری
درباره دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری - بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری - انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان - پاپ اسمیر - پیشگیری از انواع سرطان های زنان - زایمان طبیعی و زایمان سزارین - درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم - مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و ... جهت تماس: 02144447616 - 09329137333

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 − چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک