برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

ترشحات واژن در دوران بارداری :

برخی از تغییرات واژن در دوران بارداری طبیعی است و لازم نیست به پزشک متخصص مراجعه کنید اما بعضی از نشانه ها نمایانگر خطری جدی برای خانم باردار و جنین او هستند . ترشحات واژن در دوران بارداری و قبل از دوران بارداری طبیعی و معمول است اما اگر رنگ ، بو و حجم این ترشحات از حالت عادی خارج شوند ، مراجعه به پزشک لازم است . در حالت معمول حجم ترشحات واژن در دوران بارداری بیشتر از سایر مواقع می شود ولی بو و رنگ آن تغییری نمی کند . در صورت وجود مشکل یا عفونت ، حجم ترشحات ، بسیار نامتعادل ، بوی نامطبوع و رنگ های غیر از سفید علائمی هشدار دهنده هستند .

ترشحات واژن در دوران بارداری

دلیل افزایش حجم ترشحات واژن در دوران بارداری :

معمولا ترشحات واژن در دوران بارداری بی ضرر بوده و کاملا بی خطرند . ترشحات عادی به رنگ شیری و رقیق است گاه بی بو و گاه بوی بسیار کمی دارد این ترشحات واژن را پاکسازی می کنند و باعث حفظ آن از آلودگی می شوند همانطور که پیشتر گفته شد ، تنها حجم آن افزایش خواهد یافت . به این ترتیب توصیه پزشکان متخصص زنان و زایمان اینست که در صورت مشاهده این علائم نگران نشوید . ترشحات واژن از گردنه رحم به درون واژن ریخته و به دلیل بیشتر شدن گردش خون در این عضو حین بارداری میزان مایعات خروجی زیاد می شود . این امر برای تمامی زنان باردار به وقوع می پیوندد .

بیشتر بخوانید
متخصص زنان خوب

اقدامات کمک کننده برای خانم ها :

اگر از ترشحات زیاد دوره بارداری ناراحت می شوید و این مسئله برایتان آزاردهنده است ، برای گذراندن دوره بارداری به راحت ترین نحو می توانید اقدامات ساده ای را انجام دهید . به این ترتیب که فقط کافی است در طول روز لباس زیر خود را به دفعات تعویض کنید با این کار سعی کنید واژن را خشک و تمیز نگاه داشته و هنگام شستشو از صابون های بی بو کمک بگیرید تا حساسیت شیمیایی تهدیدتان نکند توصیه می شود در دوران بارداری از خوشبوکننده های واژینال استفاده نکنید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر زارع پور جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی .

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران
دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران
خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری – بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری – انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان – پاپ اسمیر – پیشگیری از انواع سرطان های زنان – زایمان طبیعی و زایمان سزارین – درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم – مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و …
جهت تماس: 02144447616 – 09329137333

درباره دکتر نسرین زارع پور

دکتر نسرین زارع پور ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی در غرب تهران دارای بورد تخصصی دکتری با رتبه ممتاز از دانشگاه تهران خدمات : مشاوره قبل و بعد از بارداری - بهداشت و سلامت و مراقبت های ویژه دوران بارداری - انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان - پاپ اسمیر - پیشگیری از انواع سرطان های زنان - زایمان طبیعی و زایمان سزارین - درمان انواع عفونتها و زخم های دهانه رحم - مشاوره تغذیه و ورزش بانوان باردار و ... جهت تماس: 02144447616 - 09329137333

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 + 20 =

Call Now Buttonتماس با پزشک